Відбулась IV Всеукраїнська науково-практична конференція для студентів, магістрантів та молодих науковців "Дошкільна і початкова освіта: реалії та перспективи"

28 квітня 2021 року відбулася IV Всеукраїнська науково-практична конференція для студентів, магістрантів та молодих науковців "Дошкільна і початкова освіта: реалії та перспективи" присвячена 20-й річниці Навчально-наукового інституту педагогіки і психології та кафедри дошкільної і початкової освіти Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

Зважаючи на карантинні обмеження, науковий захід відбувся у дистанційному форматі за допомогою платформи «Google Meet, до якого долучилися представники студентської спільноти з різних регіонів України: Суми, Кропивницький, Полтава, Київ, Умань. Загалом участь у конференції взяли 136 молодих науковців.

Вітальним словом захід розпочала директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології професор Світлана Миколаївна Кондратюк, яка акцентувала на актуальності й надзвичайній важливості тематики конференції та побажала плідної роботи, творчого натхнення, вдалої дискусії, якісного обміну думками та власними ідеями учасникам науково-практичної конференції.

Модератором конференції виступила завідувач кафедри дошкільної і початкової освіти к.пед.н., доцент Наталія Миколаївна Павлущенко.

Програма конференції

Резолюція

Детальніше...

До 35-річчя Чорнобильської катастрофи

23 квітня 2021 року студенти кафедри дошкільної і початкової освіти 0012, 0014, 0022 і 0024 груп взяли участь у заході присвяченому 35-річчю від дня Чорнобильської катастрофи.

Розпочала захід завідувач кафедрою дошкільної і початкової освіти кандидат педагогічних наук, доцент Н.М. Павлущенко привітавши всіх учасників і наголосивши на актуальності проблеми в умовах сьогодення. Сітак К. зворушила всіх, продекламувавши уривок вірша Анни Багрян «Малиновий дзвін». Студенти Гуйва О., Заяц В., Симоненко Є., Оберемко Є. закцентували увагу присутніх на екологічних наслідках Чорнобильської катастрофи. Не менш зворушливим було декламування І. Денисенко вірша Марії Яновської «Чорнобильська трагедія» на фоні кадрів Чорнобильської катастрофи. Присутніх зацікавили доповіді студентів Артеменко І., Бобоколо Д., Вертій Ю., Скрипченко Ю., Шевченко Д., Яременко Н., які підняли надзвичайно гостре питання впливу наслідків Чорнобильської катастрофи на здоров’я людини. Бойченко Д., Дяченко Н., Жовба Д., Заговайло О., Карацюба А., Кисільова В., Ковальова Є, Пишна Д., Погоріла А. висвітлили проблему ядерної безпеки в умовах сьогодення в різних країнах: Україна, Сполучені Штати Америки, Японія. Кожна група підготувала стіннівки. Вдячні студентству за активну участь в підготовці та проведенні заходу.

Координатори заходу: куратори 0012 і 0022 груп Н.П. Данько і О.О. Васько.

Святкування Всесвітнього дня Землі

22 квітня відзначається міжнародною спільнотою як Всесвітній день Землі. В цей день в різних куточках світу проводять різноманітні акції, що покликані спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля.

У День Землі в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси та багатства нашого спільного дому. Цей Дзвін є символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства і солідарності народів та заклик до дії в ім’я збереження миру і життя на Землі, збереження людства та культури.

Кафедра дошкільної і початкової освіти також не залишилась осторонь і взяла участь у виготовленні стіннівок до Всесвітнього дня землі та підготовці відео-флешмобу.

Відвідування Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького

Кафедра дошкільної і початкової освіти ННІПП СумДПУ імені А.С. Макаренка має прекрасну традицію – відвідування Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького. Щороку майбутні вихователі та вчителі початкових класів відвідують цікаву та пізнавальну екскурсію в даному музеї. 23 березня 2021 р. студенти 0022 групи спеціальності Початкова освіта під керівництвом Данько Наталії Павлівни відвідали музей, який є справжньою скарбницею вітчизняного та зарубіжного образотворчого і декоративного мистецтва ХVІ – ХХІ ст. В його основу покладено мистецьке зібрання відомого київського промисловця і мецената Оскара Гансена. 

Детальніше...

День української писемності та мови_2020

9 листопада 2020 року відзначається державне свято – День української писемності та мови. Цього дня проводять тематичні конкурси та урочисті заходи, які мають на меті згуртувати українців навколо рідного слова. Тож і кафедра дошкільної і початкової освіти не залишилась осторонь і взяла участь у ряді заходів: 

  • традиційно до свята проводиться радіодиктант національної єдності, який проходить на Українському радіо, тому всі охочі викладачі  та студенти кафедри писали радіодиктант, де не стільки з'ясували, чи добре знають українську мову, як продемонстрували єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово;
  • студенти 0022 групи спеціальності 013 Початкова освіта підготували відео "День української писемності та мови";
  • студенти 0012 групи спеціальності 013 Початкова освіта також привітали зі святковим днем, створивши відео;
  • здобувачі інших груп кафедри дошкільної і початкової освіти виготовили святкові вітальні листівки.

Кафедра дошкільної та початкової освіти Designed by atjoomla.com