Онлайн-ознайомлення студентів з технікою петриківського розпису

Протягом другого тижня карантину студенти 0022 групи кафедри дошкільної і початкової освіти продовжували самостійне навчання з дисципліни Образотворче мистецтво з методикою викладання. Майбутні вчителі початкових класів опановували народною технікою петриківського розпису. Студенти ознайомилися з серією відеоуроків із малювання в цій техніці, набули навичок зображення таких елементів малюнка, як: колосок, петушиння, волошки, ромашки, квітка-кучерявка за допомогою 4 основних мазків (гребінчик, зернятко, горішок, перехідний мазок). Результатом ознайомлення з новим навчальним матеріалом, виконання системи вправ є творчі роботи студентів у вигляді квіткових композицій.

Маски для захисту від коронавірусу шиють наші студенти

Протягом першого тижня карантину студенти 0022 групи спеціальності 013 Початкова освіта кафедри дошкільної і початкової освіти виконували навчальні завдання вдома. Так, у рамках вивчення навчального курсу "Трудове навчання з практикумом" майбутні вчителі початкових класів навчились шити захисні маски. Кожна студентка пошила маски не лише для себе, але й для родини.

Виробнича педагогічна практика студентів 0044 групи спеціальності 012 Дошкільна освіта

Професійні випробування студента педагогічного закладу вищої освіти є важливою ланкою професійної підготовки. Педагогічна практика в закладі дошкільної освіти є ключовим моментом для формування компетентностей майбутніх фахівців.

Так, здобувачі освітнього ступеня бакалавра спеціальності 012 Дошкільна освіта (0044 група) проходили виробничу педагогічну практику в закладах дошкільної освіти м. Суми та області, спрямовану на закріплення теоретичних знань, отриманих студентами за час навчання, набуття і удосконалення практичних навичок і умінь.

 

Виробнича практика в ЗЗСО студентів 0042 групи спеціальності 013 Початкова освіта

Відбулася виробнича педагогічна практика бакалаврів четвертого року навчання у закладах загальної середньої освіти студентів 0042 групи спеціальності 013 Початкова освіта.

Під час проходження практики студенти виконували такі завдання:

  • поглиблювали і закріплювали теоретичні знання та практичні уміння і навички;
  • вчилися проводити уроки різних типів з використанням сучасних педагогічних та інформаційних технологій;
  • вчилися здійснювати самоконтроль, самоаналіз та об’єктивну самооцінку власної педагогічної діяльності, а також вчителів і колег-практикантів;
  • виробляли навички самостійності у підготовці й проведенні різних форм і видів навчально-виховної роботи з дітьми молодших класів та особистої відповідальності за їх ефективність і якість.

 

Шевченківські читання - 2020

Кафедрою дошкільної і початкової освіти Навчально-наукового інститутут педагогіки і психології проведено Шевченківські читання "Шевченко – наш. Він для усіх століть…" з нагоди відзначення 206-ї річниці від дня народження видатного українського письменника. Студенти спеціальностей 012 Дошкільна освіта і 013 Початкова освіта презентуали життєвий і творчий шлях поета за номінаціями:

• "Невідомий Шевченко: дитячі роки…" (про сирітську долю митця, роки кріпацтва, заслання);
• "Шевченко – художник (про талант Тараса Шевченка, який проявився значно раніше, ніж талант поета);
• "Шевченко – пророк" (про митця як духовного провісника української нації);
• "Кобзар» – друга Біблія для українців" (про людські цінності, материнську любов, дружбу, вірність рідній землі і народові у творчості поета);
• "Тарас Шевченко очима дітей" (про автора громадського діяча, фольклориста і етнографа);
• "Шевченко і українська ментальність" (про найважливішу людську цінність: волю у творчості поета).
• Читали вірш "Свою Україну любіть" та поему "І мертвим, і живим...".

Тарас Григорович Шевченко – неперевершений світоч української культури, геніальний поет, художник, мислитель, відомий не лише в Україні, але й у всьому світі. Він піднісся до вершин людського духу, вселюдської любові, бо був великим патріотом України, заповідав нам любити свій народ, плекати свою культуру.

 

Кафедра дошкільної та початкової освіти Designed by atjoomla.com