Онлайн-ознайомлення студентів з технікою петриківського розпису

Протягом другого тижня карантину студенти 0022 групи кафедри дошкільної і початкової освіти продовжували самостійне навчання з дисципліни Образотворче мистецтво з методикою викладання. Майбутні вчителі початкових класів опановували народною технікою петриківського розпису. Студенти ознайомилися з серією відеоуроків із малювання в цій техніці, набули навичок зображення таких елементів малюнка, як: колосок, петушиння, волошки, ромашки, квітка-кучерявка за допомогою 4 основних мазків (гребінчик, зернятко, горішок, перехідний мазок). Результатом ознайомлення з новим навчальним матеріалом, виконання системи вправ є творчі роботи студентів у вигляді квіткових композицій.

Маски для захисту від коронавірусу шиють наші студенти

Протягом першого тижня карантину студенти 0022 групи спеціальності 013 Початкова освіта кафедри дошкільної і початкової освіти виконували навчальні завдання вдома. Так, у рамках вивчення навчального курсу "Трудове навчання з практикумом" майбутні вчителі початкових класів навчились шити захисні маски. Кожна студентка пошила маски не лише для себе, але й для родини.

Виробнича педагогічна практика студентів 0044 групи спеціальності 012 Дошкільна освіта

Професійні випробування студента педагогічного закладу вищої освіти є важливою ланкою професійної підготовки. Педагогічна практика в закладі дошкільної освіти є ключовим моментом для формування компетентностей майбутніх фахівців.

Так, здобувачі освітнього ступеня бакалавра спеціальності 012 Дошкільна освіта (0044 група) проходили виробничу педагогічну практику в закладах дошкільної освіти м. Суми та області, спрямовану на закріплення теоретичних знань, отриманих студентами за час навчання, набуття і удосконалення практичних навичок і умінь.

Виробнича практика в ЗЗСО студентів 0042 групи спеціальності 013 Початкова освіта

Відбулася виробнича педагогічна практика бакалаврів четвертого року навчання у закладах загальної середньої освіти студентів 0042 групи спеціальності 013 Початкова освіта.

Під час проходження практики студенти виконували такі завдання:

• поглиблювали і закріплювали теоретичні знання та практичні уміння і навички;
  • вчилися проводити уроки різних типів з використанням сучасних педагогічних та інформаційних технологій;
  • вчилися здійснювати самоконтроль, самоаналіз та об’єктивну самооцінку власної педагогічної діяльності, а також вчителів і колег-практикантів;
  • виробляли навички самостійності у підготовці й проведенні різних форм і видів навчально-виховної роботи з дітьми молодших класів та особистої відповідальності за їх ефективність і якість.

Шевченківські читання - 2020

Кафедрою дошкільної і початкової освіти Навчально-наукового інститутут педагогіки і психології проведено Шевченківські читання "Шевченко – наш. Він для усіх століть…" з нагоди відзначення 206-ї річниці від дня народження видатного українського письменника. Студенти спеціальностей 012 Дошкільна освіта і 013 Початкова освіта презентуали життєвий і творчий шлях поета за номінаціями:

• "Невідомий Шевченко: дитячі роки…" (про сирітську долю митця, роки кріпацтва, заслання);
• "Шевченко – художник (про талант Тараса Шевченка, який проявився значно раніше, ніж талант поета);
• "Шевченко – пророк" (про митця як духовного провісника української нації);
• "Кобзар» – друга Біблія для українців" (про людські цінності, материнську любов, дружбу, вірність рідній землі і народові у творчості поета);
• "Тарас Шевченко очима дітей" (про автора громадського діяча, фольклориста і етнографа);
• "Шевченко і українська ментальність" (про найважливішу людську цінність: волю у творчості поета).
• Читали вірш "Свою Україну любіть" та поему "І мертвим, і живим...".

Тарас Григорович Шевченко – неперевершений світоч української культури, геніальний поет, художник, мислитель, відомий не лише в Україні, але й у всьому світі. Він піднісся до вершин людського духу, вселюдської любові, бо був великим патріотом України, заповідав нам любити свій народ, плекати свою культуру.