ПАВЛУЩЕНКО НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА

pavlushenko3Посада: завідувач кафедри дошкільної і початкової освіти, доцент

Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук (13.00.07 - теорія і методика виховання)

ORCID 0000-0002-7010-816Х

• член науково-дослідної лабораторії «Трансфер естетичних технологій у дошкільній та початковій освіті»;
  • керівник студентської наукової проблемної групи «Теорія і практика підготовки майбутніх фахівців початкової освіти в умовах Нової української школи».

• Сумський державний педагогічний інститут імені А.С. Макаренка, ОР спеціаліст, спеціальність - російська мова та література,  кваліфікація - вчителя російської мови та літератури (1995 р.)
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, ОР спеціаліст, спеціальність - початкове навчання, кваліфікація - вчитель початкових класів (2005 р.).
  • Інститут проблем виховання НАПН, навчання в аспірантурі, спеціальність - 13.00.07 - теорія і методика виховання (2005-2008 р.р.).

• Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, посада - викладач кафедри педагогіки, психології та методики початкового навчання за сумісництвом (2003-2008 р.р.);
  • Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, посада - викладач кафедри педагогіки, психології та методики початкового навчання (під час навчання в аспірантурі) (2008-2010 р.р.);
  • Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, посада - викладач кафедри дошкільної і початкової освіти (2010-2011 р.р.);
  • Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, посада - доцент кафедри дошкільної і початкової освіти (2011-2017 р.р.);
  • Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, посада - доцент, завідувач кафедри дошкільної і початкової освіти (2017 р. - по теперішній час).

• захищено кандидатську дисертацію на тему: «Гендерне виховання дітей молодшого шкільного віку», спеціальність - 13.00.07 - теорія і методика виховання та здобуто науковий ступінь кандидата педагогічних наук  на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (2011 р.);
  • присвоєно вчене звання доцента кафедри дошкільної та початкової освіти (2013 р.).

• Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, підвищення кваліфікації при кафедрі практичної психології (січень-лютий 2012 р.);
  • Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, стажування при кафедрі дошкільної та шкільної освіти (грудень 2016 р.).

Коло наукових інтересів: гендерне виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку; актуальні проблеми підготовки майбутніх вихователів і педагогів початкової школи до введення гендерної складової в освітній процес закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти.

Основні наукові здобутки: кількість публікацій наукового та навчально-методичного характеру - понад 100, з них - близько 40 у наукових фахових виданнях України, 3 - у виданнях, що входять до міжнародної наукової бази даних Copernicus, 5 - у міжнародних виданнях, 5 розділів у колективних монографіях; 3 навчально-методичні посібники, 2 навчальних посібники, рецензування 2-х навчальних посібників.

• обов’язкові навчальні дисципліни: «Основи культури і техніки мовлення», «Дитяча література», «Актуальні проблеми сучасної початкової школи», «Виразне читання», «Теорія та методика виховання»;
  • дисципліни вільного вибору:
  • дистанційні курси: «Гендерна педагогіка»«Виразне читання»«Теорія та методика виховання»«Культура мовлення та виразне читання», «Дитяча література»,«Актуальні проблеми сучасної початкової школи».

Нагороди: Грамота в.о. ректора (2014 р.); Грамота обласної державної адміністрації (2019 р.).