ДАНЬКО НАТАЛІЯ ПАВЛІВНА

DankoПосада: доцент кафедри дошкільної і початкової освіти

Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук (13.00.02 - теорія та методика музичного навчання)

• відповідальна за профорієнтаційну роботу кафедри;
  • керівник студентської наукової проблемної групи «Проблеми мистецької освіти дітей дошкільного та молодшого шкільного віку»;
  • керівник виробничої педагогічної практики здобувачів ОР бакалавра спеціальності 013 Початкова освіта.

• Сумський державний педагогічний інститут імені А.С. Макаренка, ОКР спеціаліст, спеціальність - музика і методика виховної роботи, кваліфікація - вчитель музики, методист з виховної роботи (1994 р.).
  • Сумський державний педагогічний інститут імені А.С. Макаренка, навчання в аспірантурі (1995-1998 р.р.).

• Сумська класична гімназія №1 м. Суми, посада - вчитель музики (1994-1996 р.р.);
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, посада - викладач кафедри педагогічної творчості (1996-2001 р.р.);
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, посада - доцент кафедри дошкільної і початкової освіти (2001 р. - по теперішній час).

• захищено кандидатську дисертацію на тему: «Методика інтегрованого навчання музики молодших школярів», спеціальність - 13.00.02 - теорія та методика музичного навчання та здобуто науковий ступінь кандидата педагогічних наук (2013 р.);
  • присвоєно вчене звання доцента кафедри дошкільної і початкової освіти (2015 р.).

Коло наукових інтересів: актуальні проблеми мистецької освіти молодших школярів, творчий розвиток дітей засобами мистецтва; підготовка майбутніх вчителів та вихователей до здійснення якісної мистецької освіти та організація сучасного освітнього простору.

Основні наукові здобутки: кількість наукових публікацій в наукових виданнях України - понад 40; 3 розділи - у колективних монографіях. Данько Н.П. є автором понад 5 навчальних посібників для студентів та 2 навчальних посібники для учнів початкової школи (Світ мистецтва).

• обов’язкові навчальні дисципліни: «Основи образотворчого мистецтва з методикою керівництва зображувальною діяльністю», «Образотворче мистецтво з методикою викладання», «Трудове навчання з практикумом», «Вступ до спеціальності»;
  • дисципліни вільного вибору: «Етика сімейного виховання», «Основи християнської етики»;
  • дистанційні курси: «Методика інтегрованого навчання мистецтву».

Нагороди: Подяка ректора СумДПУ імені А.С. Макаренка (2014 р.), Грамота міського голови (2018 р.).