ПУШКАР ЛАРИСА ВІКТОРІВНА

PushkarПосада: доцент кафедри дошкільної і початкової освіти

Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук (13.00.02 - теорія та методика музичного навчання)

ORCID 0000-0002-1289-3956

• керівник науково-дослідної лабораторії «Трансферу естетичних технологій у дошкільній та початковій освіті»;
  • методист навчальної та пропедевтичної практики студентів спеціальності 013 Початкова освіта;
  • методист виробничої практики з педагогіки студентів спеціальності 012 Дошкільна освіти;
  • відповідальна за науково-дослідну роботу кафедри дошкільної і початкової освіти;
  • керівник студентського наукового гуртка «Трансфер естетичних технологій у дошкільній та початковій освіті»;
  • керівник студентської наукової проблемної групи «Проблеми формування музично-естетичної компетентності майбутніх фахівців у дошкільній та початковій освіті»;
  • керівник арт-студії «Театральні візерунки»;
  • куратор академічної групи.

• Сумське державне музичне училище, ОР молодший спеціаліст, спеціальність - фортепіано, кваліфікація - викладач ДМШ та концертмейстер (1986 р.).
  • Сумський державний інститут імені А.С. Макаренка, ОР спеціаліст, спеціальність - музика, кваліфікація - вчитель музики (1993 р.).
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, ОР магістр, спеціальність - дошкільна освіта, кваліфікація - викладач педагогіки і методики дошкільної освіти. Вихователь дітей дошкільного віку. Вчитель початкової школи (2019 р.).
  • Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка - навчання в аспірантурі (2005-2008 р.).

• захищено кандидатську дисертацію на тему: «Методичні засади формування музичних компетенцій студентів педагогічних університетів», спеціальність 13.00.02 - теорія та методика музичного навчання та здобуто науковий ступінь кандидат педагогічних наук  (2009 р.);
  • присвоєно вчене звання доцента кафедри дошкільної і початкової освіти (2014 р.)

Підвищення кваліфікації, стажування:

• курси підвищення кваліфікації «Впровадження інформаційних технологій у навчальний процес» (2014 р.);
  • стажування на факультеті підвищення кваліфікації та перепідготовки за спеціальністю викладач методик дошкільної освіти Сумського обласного інституту післядипломної освіти (2019 р.).

• Сумський державний педагогічний інститут імені А.С. Макаренка, м. Суми, посада - концертмейстер (1986-2002 р.р.);
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, м. Суми, посада - концертмейстер (2002-2005 р.р.);
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, м. Суми, посада - викладач кафедри корекційної педагогіки та спеціальної психології (2008-2010 р.р.);
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, м. Суми, посада - старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти (2010-2011 р.р.);
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, м. Суми, посада - заступник директора Навчально-наукового інституту педагогіки і психології з виховної роботи (2017 р.);
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, м. Суми, посада - доцент кафедри дошкільної і початкової освіти (2011 р. - по теперішній час).

Коло наукових інтересів: проблеми формування музично-естетичної компетентності майбутніх фахівців дошкільної та початкової освіти та дітей дошкільного й молодшого шкільного віку.

Основні наукові здобутки: кількість наукових публікацій - понад 90, з них: 20 - у фахових виданнях України; 3 публікації у міжнародних виданнях, 6 розділів - у колективних монографіях. Пушкар Л.В. є автором понад 20 публікацій науково-методичного характеру.

• обов’язкові навчальні дисципліни: «Основи педагогічних досліджень», «Організація і управління у початковій освіті», «Організація театралізованої діяльності в ЗДО», «Основи сценічного та екранного мистецтв з методикою навчання», «Методологія і методика наукових досліджень»;
  • дисципліни вільного вибору: «Технологія педагогічних досліджень та діагностики у дошкільній освіті», «Постановка голосу та техніка мовлення»; «Основи сценічного та екранного мистецтва»;
  • дистанційні курси: «Технологія педагогічних досліджень та діагностики у дошкільній освіті»; «Постановка голосу та техніка мовлення», «Методологія і методика наукових досліджень»; «Організація педагогічних досліджень», «Організація театралізованої діяльності в ДНЗ»; «Технології педагогічних досліджень та діагностики у ДО».

Нагороди: грамота ректора Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка (2010 р.); грамота Департаменту освіти і науки Сумської ОДА (2012 р.); грамота ректора Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка (2014 р.).