ШАПОВАЛОВА ОЛЬГА ВІТАЛІЇВНА

shapovalovaПосада: доцент кафедри дошкільної і початкової освіти

Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук (13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки)

• член науково-дослідної лабораторії «Трансфер естетичних технологій у дошкільній та початковій освіті»;
  • керівник студентської наукової проблемної групи «Естетичне виховання як пріоритетний аспект діяльності майбутніх педагогів».

• Сумське державне музичне училище, ОКР молодший спеціаліст, спеціальність - скрипка, кваліфікація - викладач дитячої музичної школи, артист оркестру (1988 р.).
  • Глухівський державний педагогічний інститут імені С.М. Сергеєва-Ценського, ОКР спеціаліст, спеціальність -  дошкільне виховання, кваліфікація - викладач дошкільної педагогіки і психології. Вихователь (1996 р.).
  • Сумський державний державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, ОР спеціаліст, спеціальність - економіка підприємства, кваліфікація - економіст (2000 р.).
  • Сумський державний державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, навчання в аспірантурі, спеціальність - 13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки (2011-2015 р.р.).

• захищено дисертацію на тему: «Управління якістю освітніх послуг у системі середньої освіти Великої Британії», спеціальність 13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки та здобуто науковий ступінь кандидата педагогічних наук (2015 р.);
  • присвоєно вчене звання доцента кафедри дошкільної і початкової освіти (2018 р.).

• Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 80 «Посмішка» м. Суми, посада - музичний керівник закладу дошкільної освіти (1990-1995 р.р.).
  • Евпаторійський дитячий медико-клінічний санаторій для дітей з особливими потребами м. Евпаторія, посада - вихователь-методист (1996-2000 р.р).
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, посада - доцент кафедри дошкільної і початкової освіти (2015 р. - по теперішній час).

Коло наукових інтересів: проблемні питання порівняльної педагогіки; проблеми економічного виховання дітей дошкільного віку.

Основні наукові здобутки: кількість наукових публікацій - понад 70, з них - 25 у фахових виданнях України, 5 - у міжнародних виданнях; 1 - авторська монографія; 15 розділів - у закордонних колективних монографіях. Шаповалова  О.В. є автором 3 навчальних посібників.

• обов’язкові навчальні дисципліни: «Теорія і методика співпраці з родинами», «Сучасні концепції виховання і освіти дошкільників», «Комп’ютерні технології у роботі з дітьми», «Технології реалізації освітньої лінії "Дитина у світі культури"», «Історія дошкільної педагогіки», «Управління в системі ЗДО»;
  • дисципліни вільного вибору: «Технології сімейного виховання», «Менеджмент у системі дошкільної освіти», «Педагогічна діагностика якості в закладах освіти», «Технології проектної діяльності в закладах освіти»;
  • дистанційне навчання: «Технології реалізації освітньої лінії "Дитина у світі культури"».

Нагороди: Грамота Ректора СумДПУ імені А. С. Макаренка (2018 р., 2019 р.); Грамота Директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації (2018р.).