КОНДРАТЮК СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА

Кондратюк С.М.Посада: директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології, професор кафедри дошкільної і початкової освіти

Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук (13.00.07 – теорія і методика виховання)

• керівник науково-дослідної теми кафедри «Теорія і методика формування професійної компетентності майбутніх фахівців дошкільної і початкової освіти»;
  • керівник науково-дослідної лабораторії «Еколого-валеологічне виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку»;
  • керівник студентської  проблемної наукової групи «Здоров’язбережувальні технології в початковій школі».

• Сумський державний педагогічний інститут імені А.С. Макаренка, спеціальність - російська мова та література, кваліфікація - вчитель російської мови та літератури (1995 р.).
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, спеціальність - спеціальна освіта, кваліфікація - вчитель загальноосвітньої (корекційної) школи. Логопед (2004 р.).
  • Інститут проблем виховання Академії педагогічних наук України м. Київ, навчання в аспірантурі, спеціальність - 13.00.07 – теорія і методика виховання (1997-2000 р.р.).

• Сумський державний педагогічний інститут імені А.С. Макаренка, посада - викладач кафедри медико-педагогічної підготовки (1996-1997 р.р.);
  • Сумський державний педагогічний інститут імені А.С. Макаренка, посада - викладач кафедри медико-педагогічної підготовки (2000-2001 р.р.) - після закінчення аспірантури;
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, посада - викладач, кафедри педагогіки, психології та методики початкового навчання (2001-2003 р.р.);
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, посада - доцент, кафедри педагогіки, психології та методики початкового навчання (2003-2005 р.р.);
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, посада - доцент, завідувач кафедри педагогіки, психології та методики початкового навчання (2005-2010 р.р.);
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, посада - доцент, завідувач кафедри дошкільної і початкової освіти  (2010-2016 р.р.);
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, посада - директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології, доцент кафедри дошкільної і початкової освіти (за сумісництвом) (з 2016  р. - по теперішній час).

• захищено дисертацію на тему: «Інтегративний підхід до виховання у молодших школярів здорового способу життя» (спеціальність 13.00.07 – теорія і методика виховання) та здобуто науковий ступінь кандидата педагогічних наук (2003 р.);
  • присвоєно вчене звання доцента кафедри педагогіки, психології і методики початкового навчання  (2005 р.);
  • присвоєно звання професора кафедри дошкільної і початкової освіти (2019 р.).

• стажування при кафедрі теорії і методики дошкільної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (2014 р.);
  • стажування у Гамбургському державному університеті імені Карла фон Осецького з наукової перспективи освіти за Міжнародною програмою стажування науково-педагогічних працівників (2017 р.).

Коло наукових інтересів: проблема наступності валеологічного виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Основні наукові здобутки: кількість наукових публікацій – автор 150 наукових видань, з них 11 розділів у колективних монографіях (5 з яких у іноземних виданнях); 50 статей у фахових виданнях (з яких 6 включені до наукометричних баз даних Scopus і 1 Web of Sciencе), 11 статей в інших виданнях, 14 – навчально-методичних посібників (1 з яких з Грифом МОН), є членом комісії МОН України з рецензування підручників для початкової школи, експерт з ліцензування та акредитації спеціальностей 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта за освітніми рівнями бакалавра та магістра.

Нагороди: почесна грамота МОН України, грамоти Департаменту освіти і науки Сумської ОДА, грамоти Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. Нагрудний знак «Відмінник освіти» (2014 р.). Занесена на дошку пошани Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка (2015 р.). Нагрудний знак «Василя Сухомлинського» (2017 р.). Нагрудний знак «Ушинський К.Д.» (2019 р.).