ЛОБОВА ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА

lobova

Посада: професор кафедри дошкільної і початкової освіти

Науковий ступінь: доктор педагогічних наук (13.00.02 - теорія та методика музичного навчання)

• Гарант освітньо-професійної програми Початкова освіта ОР магістр спеціальності 013 Початкова освіта;
  • співвідповідальна за наукову роботу кафедри;
  • керівник студентської наукової проблемної групи «Актуальні проблеми мистецької освіти».

Освіта.

• Сумське державне музичне училище імені Д.С. Бортнянського, спеціальність - теорія музики, кваліфікація - викладач ДМШ з музично-теоретичних дисциплін та загального фортепіано (1988 р.).
  • Сумський державний педагогічний інститут ім. А.С. Макаренка, ОКР спеціаліст, спеціальність - музика і педагогіка, кваліфікація - учитель музики і співів, методист з виховної роботи (1993 р.).
  • Сумський державний педагогічний інститут ім. А.С. Макаренка, навчання в аспірантурі, спеціальність - 13.00.01 - теорія та історія педагогіки (1994-1997 р.р.).
  • Інститут педагогіки АПН України, лабораторія початкової освіти, підготовка докторської дисертації, спеціальність - 13.00.09 - теорія  навчання (2008-2011 р.р.).

• Сумська ЗОШ І-ІІІ ст. № 6, м. Суми, посада - учитель музики (1989-1998 р.р.);
  • Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, посади: викладач кафедри педагогічної творчості; доцент кафедри педагогічної творчості; професор кафедри педагогічної творчості і освітніх технологій,  професор кафедри дошкільної і початкової освіти (з 1993 р. - по теперішній час).

• захищено кандидатську дисертацію на тему: «Формування творчої активності молодших школярів на уроках музики», спеціальність - 13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки та здобуто науковий ступінь кандидата педагогічних наук (1998 р.);
  • присвоєно вчене звання доцента кафедри педагогічної творчості (2001 р.);
  • захищено докторську дисертацію, спеціальність - 13.00.02 - теорія та методика музичного навчання на тему: «Дидактико-методична система формування основ музичної культури молодших школярів у процесі загальної музичної освіти» (2011 р.).
  • присвоєно вчене звання професора кафедри педагогічної творчості та освітніх технологій (2013 р.).

• підготовка тренерів-педагогів (мистецька освітня галузь), які відповідають за підготовку вчителів, що навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 і 2019/20 н.р. на засадах концепції «Нова українська школа» (Всеукраїнська школа методичної майстерності, 26.06.18-02.07.18, с. Чорноморка Миколаївської обл.);
  • викладання на обласних курсах «Підвищення кваліфікації вчителів образотворчого та музичного мистецтва, які викладають інтегрований курс «Мистецтво» у початковій школі відповідно до концепції «Нова українська школа» (Сумський ОІППО, листопад- грудень 2019 р.).

Коло наукових інтересів: актуальні проблеми загальної мистецької освіти та професійної підготовки фахівців у цій галузі.

Основні наукові здобутки: кількість одноосібних наукових публікацій – понад 150 загальним обсягом понад 350 друкованих аркушів, з них: 1 авторська монографія «Формування основ музичної культури молодших школярів: теорія та практика» (є переможцем Міжнародного конкурсу наукових і навчально-методичних праць з проблем педагогічної і мистецької освіти); 6 розділів у колективних монографіях; 23 підручники для ЗЗСО з грифами МОН (у т.ч. 12 підручників іноземними мовами); 17 навчальних посібників для ЗЗСО, 8 методичних посібників для вчителя; 59 статей у фахових виданнях, 6 статей у зарубіжних виданнях. Під кер. О.В. Лобової захищено 6 кандидатських дисертацій. Вона є членом 2 спеціалізованих вчених рад і редакційних колегій 3 фахових наукових журналів.

• обов’язкові навчальні дисципліни: «Теорія та методика музичного виховання», «Музичне мистецтво з методикою навчання», «Теорія і методика загальної мистецької освіти»;
  • дисципліни вільного вибору: «Технології реалізації освітньої галузі «Мистецтво» в сучасній українській школі», «Теорія та практика проведення наукових досліджень у галузі мистецької освіти», «Теорія та методика викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» в НУШ», «Теоретичні основи музичного мистецтва».

Нагороди: грамота МОН України (2005 р.); знак «Антон Макаренко» (2008), грамоти ОДА (2006 р., 2012 р.), подяка ОДА (2012 р.); почесна грамота НАПН (2014 р.); почесна грамота СОР (2004 р.); вузівські грамоти, дипломи І ступеня за перемоги у конкурсах наукових і навчально-методичних робіт викладачів Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка - в номінації «Навчальні посібники для ЗНЗ» (2013 рік), у 2003- 2006, 2011-2016, 2019 рр. – за підручники «Музика», навчально-методичні комплекти «Музичне мистецтво» та «Мистецтво» для ЗЗСО.